Kaya Düşmesi - Koruma Ağları

 
Artusa Kaya Düşmesi Artusa Taş Koruma Ağları Artusa Moloz Koruma


Kaya Düşmesi Koruma Ağları Nedir?
Koruma ağları kaya ve taşların kara ve demir yollarına ve diğer yapıların üzerine düşmesini ve bu yapılara zarar vermesini engelleyen ağlardır.Ağlar yüksek galvaniz kaplı ve/veya PVC kaplı çift bükümlü altıgen çelik tel örgülerden mamüldür. Altıgen tel ağlar ASTM A641 ve EN10223-3’e uygundur.

Altıgen tel örgüleri, kafes tel örgülerden ayıran en önemli özellik düğümlü olmalarından dolayı herhangi bir çözülme yaşanmamasıdır. Öyle ki ağlar birkaç tel kopsa dahi bütünlüğünü korur. PVC kaplı uygulamalar agresif, korozif bölgelerdeki uygulamalarda için tavsiye edilmektedir. Bu durumda Galvanizleme işleminin yanısıra tel min.0.50mm’lik bir PVC tabaka ile kaplanmaktadır. PVC kaplamanın teknik özellikleri ilgili standartlara (TS EN10244-2)uygundur.

Ağır Galvanizli Tel
Kaya Düşmesi koruma sistemlerinin imalinde kullanılan bütün teller ve bağ tellerinin kopma dayanımı 38-55kg/mm ’dir.
Tellerin kopma mukavemetleri ve telçapı toleransları BS1052/80 ve de TS EN10218-2'ye uygundur. Yukarıdaki değerler tel örülmeden önceki değerlerdir. Tellerin kopma anındaki uzama miktarı min.%12dir, galvaniz kaplaması BS443/82 ve EN10244-2’ye uygundur.

Yine Artusa olarak daha yüksek dayanım ve kuvvet gerektiren (5000kJ'e kadar) durumlar için yüksek dayanımlı mukavim tellerden mamul Kaya Düşmesi Koruma Bariyerleri, Moloz/Çamur akıntısı önleme bariyerleri, Kaya ve Şev Stabilitesini arttırıcı çözümler tedarik edebilmekteyiz. Her türlü sorunuz için lütfen bizimle irtibata geçiniz.

artusa.com.tr gabions.artusa.com.tr gabion.artusa.com.tr gabioes.artusa.com.tr gaviones.artusa.com.tr dereislahi.net dogalafetler.com dogaltehlikeler.com gabbioni.biz gabiao.com gabiaocaixa.com gabionboite.com gabioncages.com gabioncephe.com gabionfacade.com gabionfacades.com gabionmattresses.com gabionsilte.com gabionturk.com gabionusa.com gabyoni.com gaviones.biz geogridler.com jiletlitelfiyatlari.com kiyikoruma.com lesgabions.com paneltelcit.com paramassi.biz rockfallnet.com sevislahi.com sevkoruma.com taskinkoruma.com telcitfiyatlari.com