EnkaDrain® Drenaj Kompozitleri

 
EnkaDrain® Drenaj Kompozitleri EnkaDrain® Drenaj Kompozitleri

DRENAJ VE FİLTRASYON

 

Enkadrain®

İki tarafı filtre kaplı ortası drenaj boşluklu çok çeşitli kullanım (bodrum, çatıbahçesi, tünel, ..) alanına sahip bir drenaj örtüsü.

Findrain®

Yol kenarı veya şevleri drenajı için kullanılan hazır bir drenajmalzemesi

Enkadrain CK®

Bir tarafı beton şerbeti geçirmeyen malzeme ile kaplı Enkadrain, ölü kalıp olarak beton dökümünde kullanılır . Filtreli kısmı suyu drenaj yaparken diğer tarafı dökülen betona kalıp görevi görür.

 

Colbonddrain®

Colbonddrain düşey band fitil drenlerinin (wickdrain) ana özelliği, fazla boşluk suyu için çok geçirgen bir drenaj yolu sağlayarak zemin oturmasınıhızlandırmasıdır. Oturmanın hızlanması takibeden inşaat aşamalarının gecikmesini azaltır.

Colbonddrain, iç kısımda açık özel drenaj kısmı ve bunu çevreleyen örgüsüz geotekstil filtreden oluşan entegre esnek bir yapıya sahiptir. Uygulama kum kazıklara göre hızlıve kolay yapılır.

Lateral rijidliğinden dolayı, Colbonddrain burkulmaya dayanıklıdır, beklenebilen zemin basıncı altında ve yanal hareketlerde de akış karakteristiklerini sürdürebilir.

Soldaki resim zemin oturması için düşey drenaj (wickdrain) malzemesi kullanılınca olan durumu, sağdaki ise band dren kullanılmadan olabilecek durumu gösteriyor.

 

Türkiye' de Colbonddrain uygulanan bazı projeler:

  • - Manavgat -Antalya Karayolu
  • - İzmit yol ikilemesi projesi
  • - İskenderun Termik santralı
  • - Estram Eskişehir tramvay projesi
  • - Marmaray-Istanbul

 

 

Enkadrain ve diğer drenaj kompozitlerinin kullanım alanları:

İstinat duvarlarının arkasında biriken suların drenajı, kaya şevlerinden sızan suyun drenajı, zemin şevlerinden sızan suyun drenajı, spor sahalarının altındaki suyun drenajı, dona duyarlı zeminlerde su drenajı, bina temellerinin altında su drenajı, yolların altında biriken suyun drenajı, toprak dolguların alt drenajı, geomembranların arkasında su drenajı, katı atık ve depolama sahalarında sızıntı suyu toplanması amacıyla, depolama ve yüzey setlerinde çift katmanlar arasındaki sızıntıları tespit etmek amacıyla ve diğer birçok uygulama

 

artusa.com.tr gabions.artusa.com.tr gabion.artusa.com.tr gabioes.artusa.com.tr gaviones.artusa.com.tr dereislahi.net dogalafetler.com dogaltehlikeler.com gabbioni.biz gabiao.com gabiaocaixa.com gabionboite.com gabioncages.com gabioncephe.com gabionfacade.com gabionfacades.com gabionmattresses.com gabionsilte.com gabionturk.com gabionusa.com gabyoni.com gaviones.biz geogridler.com jiletlitelfiyatlari.com kiyikoruma.com lesgabions.com paneltelcit.com paramassi.biz rockfallnet.com sevislahi.com sevkoruma.com taskinkoruma.com telcitfiyatlari.com