Başınıza ne düşmezse bizden bilin

Asma Yaya Köprüleri

Asma Yaya Köprüleri, çok esnektir. Açıklıkları fazla olan yerleri birleştirmek amacı ile en çok tercih edilen köprü tipidir. Kablo tellerinin hem ucuz, hem de kiriş yapımında kullanılan çelikten daha dayanıklı olması tercih edilmesine neden olmaktadır. 

Bu köprü modeli, destek direkleri, esnek kablo askıları ve ahşap bir platform veya graten çelik veya alüminyum plakaları ile yere demirlemiş modüler bir platforma sahiptir. Asma köprülerde iki taşıyıcı kenar ayak, iki ana taşıyıcı kablo ve ana taşıyıcı kabloların bağlandığı ankraj kütleleri bulunmaktadır. 

Malzemeler hafiftir ve direklerin eklenmesi gereken yüksek uzunluklar haricinde yardımcı süspansiyon sistemlerine gerek yoktur. 

 

Yayalar ve bisikletliler için mükemmel olan bu modelin uzunluk sınırlaması yoktur ve 1,5 ile 2 m genişliğinde platform genişliklerine izin verir. 

Köprüler veya asma yürüyüş yolları, yayalar ve bisikletler için yeni iletişim yolları sunan ve böylece bölgeye tekil bir turist değeri katan hafif altyapılardır. Çevresel entegrasyon için tasarlanan bu sistemler, nehir ve dağ geçitlerinin yanı sıra orografik çöküntülerin üstesinden gelmek için ideal çözümlerdir.

ARTUSA olarak, sizlere özel projelendirme hazırlayacak çok disiplinli mühendislere, imalat ve uygulama ekibine sahibiz.

Yeni bir projenin devreye alınması ile birlikte teknik departmanımızda bileşenlerin yönetici tasarımını yapıyoruz, yüklerin ana kablodan toprağa bağlantı ve iletim seçeneklerini analiz ediyoruz, ana kablonun en iyi bağlantılarını arıyoruz. Platform ve süspansiyon askıları ile son olarak, köprünün estetik yönlerine özen göstererek, bulunduğu alanın güzelliği ile bütünleşen ve bulunduğu alana güzellik katan bir uygulama gerçekleştiriyoruz.

Artusa, Dünyanın en uzun asma yaya köprüsüne sahip olan İsviçre'de, köprü yapımında katkısı olan firmalar ile yapmış olduğu birliktelik ile kendisine olan güveni tekrar müşterilerine ispat etmiştir.

Yaya Köprüleri

Kısıtlı erişim güvenli yaya platformları, dağ eteklerinde ve yamaçlarda, kanyon içlerinde çelik konstrüksiyon platform imalatları, via ferrata ve diğer konularda sizlere hizmet vermekten mutluluk duyarız.

Yaya Platformları

 

 

 


Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis