Başınıza ne düşmezse bizden bilin

UYGULAMA ALANLARIMIZ

Öncü konumdan pazar liderliğine;

Kaya Düşmesine Karşı Koruma:

Sürekli inovasyon sayesinde kaya düşmesine karşı koruma bariyerlerimiz, 10.000 kJ'ye kadar olan darbe enerjilerine mukavemet gösterebilir. 25 metrik tona kadar olan ve hızı 100 km/s üzeri olan bloklarla sistemlerimiz dünya çapında en sıkı ve kapsamlı kriterlere göre test edilmektedir.  Kaya Düşme Bariyeri Uzaktan kontrol sistemleri “Impact Sentinel”  sistemlerin durumunu denetler ve herhangi bir vukuatta alarm verir. Böylece insanların ve maddi varlıkların zarar görebileceği potansiyel kazalar etkili bir şekilde önlenir ve bakım aralıkları optimize edilir.

Şev ve Yamaç Koruma Çözümleri:

Ağ ve örgüler kaya çivileriyle ve çivili plakalarla sağlam yüzeylere etkin bir biçimde sabitlenir. Örgü, belirli bir mesafeden neredeyse görünmez ve bitki örtüsünün sürdürülebilir olarak yeniden büyümesini kolaylaştırır.

Moloz Akışı ve Heyelan Kontrol Çözümleri:

Moloz akışları ve yüzeysel heyelanlarda çoğunlukla son derece yıkıcı kuvvetler meydana gelir. Bariyerlerimiz insanları ve alt yapıyı bu tehlikelerden verimli bir biçimde korur.

Çığ Önleme Çözümleri:

İsviçre Kar ve Çığ Araştırması Enstitüsü (SLF) ile yakın çalışarak çığ ve kar yükünden koruma sistemimizi sürekli iyileştirmekteyiz. Esnek tertibatlar, büyük kar kütlelerini zapt eder. Sistem, karın yağmadığı dönemlerde ise küçük çaplı kaya düşmelerine karşı güvenilir koruma sağlar.

Zemin Destekleme Madencilik Çözümleri:

Yüksek çekme dayanımlı çelik tel örgülerimiz dünyada madenlerde, kara yolu ve demir yolu tünellerinde kullanılmakta ve yeraltı desteği sağlayarak çökmeleri verimli bir biçimde önlemektedir.

Darbe Koruması:

Darbe ve patlama korumasının bulunduğu sahalarda çelik tel örgülerimiz, aniden hızlanan nesnelerin veya patlamalardan sonra uçuşan molozların neden olacağı hasarları sınırlamak üzere kullanılmaktadır.

Geosentetik Çözümler :

Rüzgar ve su genellikle önemli miktarda zarar verir. Bazı erozyon problemlerinin doğal yollarla, yani bitkilendirme veya doğada yok olabilen maddelerle çözülmesi zor olabilir. Bu durumda erozyonu önlemek için bunlara ek olarak kalıcı fakat doğaya zarar vermeyen bir kök donatılandırma sistemi gerekebilir. İşte burada Geosentetik çözümlerimiz devreye girmektedir.


Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis