Başınıza ne düşmezse bizden bilin

UYGULAMA ALANLARIMIZ

Öncü konumdan pazar liderliğine;

Kaya Düşmesine Karşı Koruma:

Pazar lideri olarak öncü bir konumda bulunuyoruz ve kaya düşmelerine karşı koruma bariyerlerimiz dünya çapında en sıkı ve kapsamlı testlere tabi tutulmaktadır. Sürekli inovasyon sayesinde geliştirilen bariyerlerimiz, 12.000 kJ'ye kadar olan darbe enerjilerine dayanıklıdır. Hızı 100 km/s üzerindeki ve 25 metrik tona kadar olan bloklarla sistemlerimiz etkili bir şekilde çalışır. "Guard" adını verdiğimiz uzaktan kontrol sistemleri, bariyerlerin durumunu sürekli olarak denetler ve olası bir kaza durumunda alarm verir. Bu sayede, insanların ve maddi varlıkların zarar görebileceği potansiyel kazalar etkili bir şekilde önlenir ve bakım aralıkları optimize edilir.

Şev ve Yamaç Koruma Çözümleri:

Ağ ve örgüler kaya çivileriyle ve çivili plakalarla sağlam yüzeylere etkin bir biçimde sabitlenir. Örgü, belirli bir mesafeden neredeyse görünmezdir. Ayrıca bitki örtüsünün sürdürülebilir olarak yeniden büyümesini kolaylaştırır.

Moloz Akışı ve Heyelan Kontrol Çözümleri:

Moloz akışları ve yüzeysel heyelanlar genellikle son derece yıkıcı kuvvetlerle birlikte gelir. Bizim bariyer sistemlerimiz, bu tehlikelerden insanları ve alt yapıyı verimli bir şekilde korur.

Çığ Önleme Çözümleri:

İsviçre Kar ve Çığ Araştırması Enstitüsü (SLF) ile yakın çalışarak çığ ve kar yükünden koruma sistemimizi sürekli iyileştirmekteyiz. Esnek tertibatlar, büyük kar kütlelerini zapt eder. Sistem, karın yağmadığı dönemlerde ise küçük çaplı kaya düşmelerine karşı güvenilir koruma sağlar.

Zemin Destekleme Madencilik Çözümleri:

Yüksek çekme dayanımlı çelik tel örgülerimiz dünyada madenlerde, kara yolu ve demir yolu tünellerinde kullanılmakta ve yeraltı desteği sağlayarak çökmeleri verimli bir biçimde önlemektedir.

Asma Yaya Köprüleri:

Köprüler veya asma yürüyüş yolları, yayalar ve bisikletler için yeni iletişim yolları sunan ve böylece bölgeye tekil bir turist değeri katan hafif altyapılardır. Çevresel entegrasyon için tasarlanan bu sistemler, nehir ve vadilerin üstesinden gelmenin yanı sıra macera parkları ve oteller için ideal çözümlerdir.

Geosentetik Çözümler :

Rüzgar ve su genellikle önemli miktarda zarar verir. Bazı erozyon problemlerinin doğal yollarla, yani bitkilendirme veya doğada yok olabilen maddelerle çözülmesi zor olabilir. Bu durumda erozyonu önlemek için bunlara ek olarak kalıcı fakat doğaya zarar vermeyen bir kök donatı sistemi gerekebilir. İşte burada Geosentetik çözümlerimiz devreye girmektedir.


Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis