Başınıza ne düşmezse bizden bilin

GBE Kaya Düşmesine Karşı Koruma Bariyerleri

Dünya rekoru olan 10.000kJ'a kadar ETAG Sertifikalı enerji sönümleme yeteneğine sahip ürünler üreten Geobrugg® sizlere dünyanın en iyi bariyerlerini sunmaktan mutluluk duymaktadır. Ürünlerimizin her biri kendi adına bir yenilik, kolaylık ve ileri güvenlik inovasyonlarını simgelemektedir.

Örneğin; GBE-100A-R kaya düşmesi bariyerleri, çarpma enerjileri 100 kJ'ye kadar darbelere karşı koruma sağlar. Hızlı ve basit bir şekilde monte edilebilme özelliğine sahiptir. Bu sistem, zorlu alanlarda, istinat duvarlarının üstünde veya inşaat alanlarında geçici çit olarak kullanılmak için idealdir.

GBE-100A-R: KURULUMDA REKOR SÜRE

Yüksek mukavemetli TECCO® çelik tel ağdan oluşan bu sistem kaya düşmesi koruma sistemlerinde hafifliği ile yeni standartları belirleyen bir üründür. Çarpışma enerjileri 100 Kj’ye kadar olan darbelere karşı özellikle etkili koruma sağlar. Bu sistemi destek halatları olmadan çalışabilecek şekilde tasarladık. Bu sayede delgi maliyetlerini düşürdük ve gerçekten hızlı bir şekilde montajlanabilen bir sistem ürettik.

Direkleri ayarlama
Direkler dikildikten sonra, iki sabitleme çubuğu yardımıyla kayaya veya temellere bağlanırlar.

Halat montajı
Birleştirme yardımcıları sayesinde destek halatları ağ demetlerinden basit bir kaç hamle ile geçirilir.

Ağ montajı
Direklere bağlanan ağlar daha sonra serbest bırakılır ve bir perde gibi zahmetsizce halatlar üzerinde çekilir.

 

GBE-100A-R bariyerleri şu özellikleri içerir:

Çift sertifikalı
ETAG 027 ve FOEN yönergelerine uygundur, CE standartlarını taşır ve en zorlu koşullarda serbest dikey düşüşe göre test edilmiştir. Bu konuda elimize su dökebilecek hiçbir ürün yoktur. 

Ön montaj
Direkler, ön montajlı ağ rulolarının olduğu modüller halinde teslim edilir. Bu sayede yükleme süresi önemli ölçüde düşer ve montaj adımlarımız en aza iner.

Daha az ankraj
Tutucu halatlara gerek olmadığı için yalnızca birkaç ankraja ihtiyaç duyulur. Bu, çalışmaları azaltır ve genel proje maliyetleriniz düşer.

 

Yüksek mukavemetli çelik tel ağlar
1,770 N/mm2 yüksek mukavemetli çelik telden yapılmış TECCO® G80/4 ağ, dinamik yüklere karşı çok güvenilir koruma sağlar.

Paslanmaya karşı 1. sınıf koruma
Sistemlerimizin korozyon koruması konsepti uzun ömür ve düşük sistem bakım maliyetlerine imkan sağlar.

Hafiftirler ve göze batmazlar
Fren elemanları yoktur. Hafif bileşenlerinden oluşurlar, bu sayede bariyerler çevreye adapte olurlar ve uzaktan fark edilmezler.

 

KAYA DÜŞMELERİNE EKONOMİK ÇÖZÜMLER

İklim değişikliği yüzünden kaya düşme tehlikeleri günden güne aryor. Bu tehlike sadece dağlık alanları değil, kayalık bölgelere yakın kentsel yerleşim yerlerini de tehdit etmektedir. Bu alanlarda en yüksek güvenliği sağlamak için yüksek mukavemetli esnek çelik tel ağ kullanarak GBE bariyerlerini geliştirdik. Kaya düşmelerinde 10.000 kJ’e kadar darbe enerjilerinde bile eşsiz sistem tasarımı sayesinde ankraj kuvvetlerini çok düşük seviyede tutabiliyoruz. Kolay montaj ile birlikte GBE serileri oldukça güvenilir ve ekonomik koruma olanağı sağlar.

SİZE KOMPLE BİR GÜVENLİK PAKETİ SUNUYORUZ

Talebinize göre tasarımcı, danışman, planlama ve hava proje yönem sorumluluklarını da üstlenebiliriz. Hem sunduğumuz çözümler hem de müşteri hizmetlerimizin kalitesi müşterilerimiz tarafından takdir edilmektedir. Bizim için hizmet kalitesi her bir projenin ayrılmaz bir parçasıdır. Projenin her aşamasında hem zamandan hem paradan tasarruf ererek en iyi sonuçlara ulaşmanızı sağlayan destek ve uzmanlığımızla her zaman yanınızdayız.

KOMPLE BAKIM:

 • Yerel temsilci ile hızlı iletişim
 • Eğim ve çalıştaylar
 • Kaza durumlarında çabuk inceleme ve önerilen bakım önlemleri
 • Bakım sözleşmeleri
 • Çarpışma uyarı sistemlerinin sisteme adaptasyonu

PLANLAMA DESTEĞİ:

 • Alan araştırması ve ekspertiz
 • Risk değerlendirme ve analiz
 • Çözümün boyutlandırılması
 • Projeye özel planlama

ONAYLAMA:

 • Proje araştırması
 • Son kontrol ve onaylama
 • Teslimat

UYGULAMA:

 • İşaretleme (demarcation)
 • Projeye özel ayarlamalar
 • Montaj yönergeleri
 • Opsiyonel olarak kurulum

ÜRETİM:

 • Müşteriye özel üretim, ön montaj ve paketleme
 • Müşteriye özel teslimat planı
 • Tam zamanında ve anlaşılan fiyata teslimat

DANIŞMANLIK:

 • Alternatif çözümler ile karşılaştırma
 • Artılar - eksiler
 • Maliyet verimliliği

 

GÜVENEBİLECEĞİNİZ KALİTE

GBE serilerimiz uygun maliyenin yanı sıra en zorlu güvenlik standartlarını karşılamasıyla da dikkat çeker. Bu serinin hafifliği ve düşük ankraj kuvve hızlı ve ekonomik montaj olanağı sağlar. Ağlarımız yüksek stabilizasyon sağlayan en düşük ağırlığa ve en yüksek güç oranına sahip yüksek mukavemetli çelik telden imal edilmiştir. Bu yüzden sistemlerimiz peyzaj üzerinde dikkat çekmeden durur.

GBE bariyerler şu özellikleri içerir;

Yüksek mukavemetli çelik tel ağ (En iyi ürünlere sahip olduğumuz konusunda iddialıyız) 

3000 kj’e kadar dinamik yük koruması. Enerjinin büyük çoğunluğu frenleme sistemleri tarandan dağılırken bir kısmı da elastik/plastik ağ deformasyonu aracılığıyla dağılır.

Düşük ankraj kuvvet

Düşük ankraj kuvvetlerinde çalışan ankrajlar montaj sürecinde delme süresini kısaltır ve dolayısıyla projenin genel maliyetlerini önemli ölçüde düşürür.

Ön montaj

Direkler inşaat alanına önceden hazırlanmış ağ demetleri olarak gönderilir. Bu durum montaj süresini kısaltırken süreci de oldukça kolaylaştrır.

Yüksek güvenlik standartları

ETAG-027 standartlarında üretilmiş bariyerlerimiz CE standartlarına da sahipr. Bariyerlerimiz serbest düşey düşüş ortamında en zorlu yöntemlere göre test edilmiştir.

Önemli Not: Uygulayıcınızdan kurulan sistemin komple ETAG test raporunu isteyiniz. Bu rapor kurulan sistemlerde kullanılacak olan mapa civata direk  ve ağ gibi sistemin tüm elemanlarının bilgilerini, kurulum şekillerini içermektedir. Gerekirse ETAG sertifikası sahibi firmaya yazınız, kontrol ve teyit ettiriniz.

Paslanmaz çelikten U-frenler

Bu parça doğrusal enerji sönümlemesini sağlar. Kontrolü ve bakımı son derece kolaydır. Paslanmaz çelikten imal edildiğinden gerilime maruz kaldığında bile frenler son derece dayanıklıdır.

Hafif ve göze batmayan tasarım

Bariyerlerin düşük ağırlığı kolay montaj sağlar. Yüksek mukavemetli çelik tel ağ ve yenilikçi tasarımı ile çözümlerimiz çevreyi korur ve uzaktan neredeyse görünmez.

Paslanmaya karşı 1.sınıf koruma

Sistemlerimizin paslanmaya karşı koruması kuşaklar boyu sürecektir. Bu da müşterilerimiz için düşük bakım maliye anlamına gelir.

 

GÜVENLİĞİ ASLA ŞANSA BIRAKMAYIZ

Tüm Geobrugg sistemleri Romanshorn- İsviçre’ de geliştirilmiştir. Tüm sistemlerimiz dünyanın ilk kaya bariyer test izinlerine sahip araştırma enstitüleri ve sertifikasyon kuruluşlarının işbirliği ve danışmanlığı altında test edilir. Müşterilerimiz GBE bariyerlerinin en yüksek standartları karşıladığından emin olabilirler. Serbest düşey düşüşte en zorlu şekilde test edilir. GBE serilerinin tüm enerji kategorileri Avrupa ETAG 027 standardına göre onaylanmıştır.

TEKNİK ÖZELLİKLER

                        


Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis