Başınıza ne düşmezse bizden bilin

UX - VX Moloz Akışı Bariyeri

 

BİZİM İÇİN HAYATTAKİ EN ÖNEMLİ ŞEY: GÜVENLİK

İklim değişikliği nedeniyle bölgelerimizde şiddetli yağışlar ve diğer meteorolojik olaylar giderek artmaktadır. Bunlar ve diğer doğal olaylar, moloz ve rusubat akışlarında küresel bir artışa neden olmakta ve bu nedenle yıkıcı potansiyellerini azaltma ihtiyacı doğmaktadır. Yüksek mukavemetli çelik telden yapılmış esnek halka bariyerlerimiz, dünya çapında risk altındaki bölgelerde hem insanlar hem de altyapılar için yenilikçi ve güvenli koruma sağlamaktadırlar. Bu sistemler, basit tasarımları, kısa kurulum süreleri ve çevreye duyarlı adaptasyonları ile nitelendirilebilir.

SİZE KOMPLE BİR GÜVENLİK PAKETİ SUNUYORUZ

Talebinize göre tasarımcı, danışman, planlama ve hatta proje yönetim sorumluluklarını da üstlenebiliriz. Hem sunduğumuz çözümler hem de müşteri hizmetlerimizin kalitesi müşterilerimiz tarafından takdir edilmektedir. Bizim için hizmet kalitesi her bir projenin ayrılmaz bir parçasıdır. Projenin her aşamasında hem zamandan hem paradan tasarruf ererek en iyi sonuçlara ulaşmanızı sağlayan destek ve uzmanlığımızla her zaman yanınızdayız.

 

KOMPLE BAKIM:

 • Yerel temsilci
 • Eğitim ve çalıştaylar
 • Kaza durumlarında çabuk inceleme ve önerilen bakım önlemleri

PLANLAMA DESTEĞİ:

 • Alan araştırması ve ekspertiz
 • Risk değerlendirme ve analiz
 • Çözümün boyutlandırılması
 • Projeye özel planlama

KONTROL ve ONAYLAMA:

 • Proje araştırması
 • Son kontrol ve onaylama
 • Teslimat

UYGULAMA:

 • İşaretleme
 • Projeye özel ayarlamalar
 • Montaj yönergeleri
 • Opsiyonel olarak kurulum

ÜRETİM:

 • Müşteriye özel üretim, ön montaj ve paketleme
 • Müşteriye özel teslimat planı
 • Tam zamanında ve anlaşılan fiyatta teslimat

DANIŞMANLIK:

 • Alternatif çözümler sunulması
 • Artılar - eksiler için karşılaştırmalar
 • Maliyet verimliliği

BASİT TASARIM, FONKSİYONEL ESNEKLİK

Geleneksel enine yapıların ve esnek halka bariyerlerinin karşılaştırılması

Çelik halka ağ bariyerlerimiz yüksek statik ve dinamik yüklere dayanabilirler. Minimum malzeme ile kurulabilirler ve önemli maliyet ve zaman tasarrufu sağlarlar Doğal arazide büyük toprak işleri ve beton çalışmaları gerektiren konvansiyonel çözümlerle kıyaslandığında, esnek sistemlerimiz özellikle verimlilik açısından ön plana çıkmaktadır. Beton yapılar, moloz akışı sırasında kaya çarpmalarının ürettiği yüksek kuvvetlerden kaynaklanan hasarlara karşı oldukça hassastır.

 

GÜVENEBİLECEĞİNİZ KALİTE

Yüksek dayanıklılığa ek olarak, esnek çelik halka bariyerlerimiz, suyun akışını engellemez. Ayrıca, birbirlerinin arkasında çeşitli seviyelerde uygulanabilirler. Bariyerin bu drenaj etkisi sayesinde yassı kayalar, tahta parçaları gibi sert materyallerin ağda tutulması gibi bir olay meydana geldiğinde çözümün tutma kapasitesi önemli ölçüde artar.

Kanal özelliklerine bağlı olarak, iki farklı türde moloz akış engelleyici sistemden birini öneriyoruz. UX serisi, daha geniş kanallar için rusubat akış engelleme bariyerleri sunar. Dar kesimli su taşkınları göz önünde bulundurulduğunda direklere ihtiyaç duymadan kanala uygulanan VX sistemini kullanılmasını tavsiye ederiz. Tüm bariyerlerimizin ortak noktası herbiri birkaç kez birebir ölçekli testlerde test edilmiş ve işlevsel yeteneklerini göstermiş olmalarıdır.

Halka ağlar yüksek mukavemetl çelik telden yapılmıştır:

Sağlamlığın ve esnekliğin optimum kombinasyonu. Bariyer, yüksek dinamik ve statik yükleri emerek, moloz dolu olduğunda bile ağın koruyucu etkisini muhafaza etmesini sağlar.

Test edilmiş sistemleri:

Bariyerlerimiz, çok geniş kapsamlı koşullar altında, büyük ölçekli saha testlerinde test edilmiş olan rusubat akışı koruma çözümleridir.

Kolay kurulum:

Hafif bileşenler nakliye ve inşaat sırasında gereken iş miktarını azaltır. Sizi zor toprak işleri ile uğraştırmaz. Bariyerlerimizin araziye kolay uyum sağlamaları hem zamandan hem de maliyetten tasarruf sağlar.

Moloz akışı boyutlandırma:

Özel programlarımız ile yaptığımız hızlı ve etkin moloz ölçümleri ve hesaplamaları sayesinde, çok seviyeli engellerde bile güvenle koruma sağlar.

Paslanma ve aşınmadan koruma:

Paslanma koruma konseptimiz uzun ömür ve düşük sistem bakım maliyeti sağlar. Darbelere maruz kalan noktalarda halatlar, aşınmaya karşı yüksek koruma ile donatılmıştır. Bunun yanı sıra gerektiğinde kolayca değiştirilebilir.

GÜVENLİĞİ ASLA ŞANSA BIRAKMAYIZ

Rusubat bariyerlerini olay ve kanal türlerine uyarlamak için İsviçre Federal Ormancılık, Kar ve Peyzaj Araşrmaları Enstüsü (WSL) ile birlikte çalıştık. Kapsamlı laboratuvar ve saha testleri yaptık. Bu testler, VX / UX halka bariyerlerimizin büyük miktarda rusubat akış yüklerine dayanabileceğini gösterdi. Bu test sonuçları ve doğal ortamlardaki pratik tecrübelerimiz sayesinde DEBFLOW boyutlandırma yazılımımızı geliştirdik.

Projeye özgü danışmanlık sürecinin bir parçası olarak, kalibre edilmiş simülasyon programları ile çalışıyoruz; bu sistem, rusubat akışının etkilerini ölçebilmemize, aynı zamanda kaya düşmesi, çığ düşmesi ve kar yağışlarının etkilerini haritalamamıza olanak tanıyor.

 

TEKNİK ÖZELLİKLER

Teknik verilerde değişiklik yapma hakkımız saklıdır.


Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis