Başınıza ne düşmezse bizden bilin

SL Sığ Heyelan Bariyeri

Yüksek mukavemetli çelik telden esnek bariyerler

ETKİN TOPRAK KAYMASI ÖNLEME BARİYERİ

BİZİM İÇİN HAYATTAKİ EN ÖNEMLİ ŞEY: GÜVENLİK

Meteorologlardan gelen bilgiler küresel ısınma konusunda durumun pek iç açıcı olmadığını söylüyor. Daha sık ve etkili yağışlar bizleri bekliyor. Bu durum yaşadığımız ortamlarda daha büyük su birikintileri, yolların bozulması ve binalara önemli zarar verme potansiyeline sahip toprak kayması riskini arttrmaktadır.


Bu risklerle karşı hazırlıklı olmanın bir yolu olarak, özellikle yüzeysel toprak kaymalarında etkili yüksek mukavemetli çelik tel ağlardan yapılmış esnek toprak kayması önleme bariyerlerini geliştirdik. Büyük ölçekli alan testleri, bu sistemlerin toprak kaymalarına ve kaya düşmelerine karşı etkili ve güvenilir bir koruma sağladığını kanıtlamıştır. Geliştirdiğimiz bariyerler toprak kaymalarını azaltma konusunda dünyadaki tek CE Standartlarındaki çözümdür. Bariyerlerimizin hafif yapıları, basit ve uygun maliyetli kurulumları onları olağanüstü pratik bir yöntem olarak vazgeçilmez yapar.

 

SİZE KOMPLE BİR GÜVENLİK PAKETİ SUNUYORUZ

Talebinize göre tasarımcı, danışman, planlama ve hatta proje yönetim sorumluluklarını da üstlenebiliriz. Hem sunduğumuz çözümler hem de müşteri hizmetlerimizin kalitesi müşterilerimiz tarafından takdir edilmektedir. Bizim için hizmet kalitesi her bir projenin ayrılmaz bir parçasıdır. Projenin her aşamasında hem zamandan hem paradan tasarruf ederek en iyi sonuçlara ulaşmanızı sağlayan destek ve uzmanlığımızla her zaman yanınızdayız.

KOMPLE BAKIM:

 • Yerel temsilci
 • Eğim ve çalıştaylar
 • Kaza durumlarında çabuk inceleme ve önerilen bakım önlemleri

PLANLAMA DESTEĞİ:

 • Alan araştırması ve ekspertiz
 • Risk değerlendirme ve analiz
 • Çözümün boyutlandırılması
 • Projeye özel planlama

ONAYLAMA

 • Proje araştırması
 • Son kontrol ve onaylama
 • Teslimat

UYGULAMA

 • İşaretleme
 • Projeye özel ayarlamalar
 • Montaj yönergeleri
 • Opsiyonel olarak kurulum

ÜRETİM

 • Müşteriye özel üretim, ön montaj ve paketleme
 • Müşteriye özel teslimat planı
 • Tam zamanında ve anlaşılan fiyatta teslimat

DANIŞMANLIK

 • Alternatif çözümler
 • Artılar - eksiler
 • Maliyet verimliliği

 

YÜKSEK MUKAVEMET-HAFİF TASARIM NE KADAR ZORLANIRSA ZORLANSIN...

Toprak kayması önleme bariyerlerimiz dik ve dengesiz şevlerde toprak kayması risklerini azaltmaktadır. Sistemin düşük esneme seviyesi sayesinde korumak istediğiniz yapılarının çok yakınına kurulum yapabilirsiniz. Bu sayede ilave şantiyeler kurma ihtiyacınız da ortadan kalkar.

Koruma sistemlerimizi özellikle ekonomik kılan, kurulumun minimum seviyede inşaat ve kazı işi gerektirmesidir. Bariyerler kurulduktan sonra, herhangi bir nesne koruma önlemine gerek yoktur. Bu da sizlere tasarruf sağlar.
 

GÜVENEBİLECEĞİNİZ KALİTE

Yüzeye yakın oluşan kaymaları korumak için iki bariyer türü sunuyoruz. Birincisi; SL-150 toprak kayması önleme bariyeri. 150 kN / m2 'lik dinamik basınca dayanacak şekilde tasarlanmıştır ve SPIDER® spiral halat ağının özellikleri ile birlikte çalışmaktadır. Kaymayı durdurmak için ikinci önerimiz ise SL-100. Yüksek mukavemetli ve daha sık örgülü TECCO® G65 / 4 ağı koruyucu bir yüzey olarak kullanılır. Bu bariyer maksimum dinamik basıncı 100 kN / m2 kadar sönümlemektedir.

Her iki ürünün ortak noktası, maliyet ve inşaat süresi bakımından önemli tasarruflar sağlayan kolay kurulum özellikleridir. Ağır makine veya hafriyat işleri gerektirmezler. Bununla da kalmıyor. Koruyucu sistem bariyerlerimiz, doğal çevre üzerinde minimum ekolojik etkiye sahiptirler. Çevre dostu ürünlerimiz ve uzaktan bakıldığında asla göze batmazlar.

Yüksek mukavemetli çelik tel örgü ve ağlardan yapılmıştır:

Bariyerler hem yüksek dinamik hem de yüksek statik basıncı aynı anda sönümleyebilirler. Esneklikleri, bakım gerektiren işleri en aza indirirken, düşük esneme seviyeleri onları koruma gerektiren yapıların yakınına monte etmeyi mümkün kılar.

Yüksek güvenlik standartları:

Sistemlerimiz CE standartlarında toprak kaymalarına karşı ilk ve tek onaylanmış (ETA) çözümdür*. Kapsamlı alan testleri, bariyerlerin tam dolumlu birden fazla darbe olayına dayanabileceğini kanıtlamıştır.

Kaya düşmesi koruması:

Toprak kayması önleme bariyerlerimiz kaya düşmesine karşı da kullanılabilir. Çözümlerimiz bu nedenle 500 Kj’lik kuvvette kaya düşmelerine karşı da koymak üzere tasarlanmış ve test edilmiştir.

Basit tasarım:

Bariyerleri yerel koşullara kolayca adapte edilebilir. Hafif bileşenleri sayesinde çok uygun maliyetli kurulum sağlar.

Çelik Ağ Perde:

Yüksek mukavemetli çelik örgü perde, destek halatı ile zemin arasındaki malzemenin akışını engeller. Bu sayede bariyerin temelleri ve direkleri toprak kaymasından etkilenmez. Kayma süresince şev geometrisini korur.

GÜVENLİĞİ ASLA ŞANSA BIRAKMAYIZ

Toprak kütlelerinin dinamik etkisi ve akış davranışları ile ilgili veriler amaca uygun esnek bariyerler üretmemizi sağlar. Bariyerlerimiz çok dayanıklı olmak zorunda. Bu sebeple kapsamlı saha testlerimizi ve simülasyonları toprak kaymalarının üretebileceğinden çok daha büyük güçlerle yapıyoruz. Hatta bariyerlerimize kaya düşmelerinin etkisi gibi çoklu yüklerin etkileri hakkında da derinlemesine araştırmalar yapıyoruz.

İsviçre Federal Ormancılık Enstitüsü ile birlikte yürütülen, Kar ve Doğal Çevre Araşrması WSL (ETH) Projesinde, özel olarak tasarlanmış 3 tesiste gerçek doğa şartları oluşturuldu. Bu tesislerde yapılan testlerde toprak kayması önleme bariyerlerimizin performansını kanıtladık. Bununla beraber bu testlerde elde edilen veriler sayesinde Kayma Projelendirme programımız olan SHALLSLIDE’ı da geliştirme şansı bulduk.TEKNİK ÖZELLİKLER

SPİRAL HALAT AĞI İLE TOPRAK KAYMASI (HEYELAN) ÖNLEME BARİYERİ:

SL-150

Maks. sönümlenebilir dinamik basınç * 150 kN / m2

 

TECCO G64/4 AĞ İLE TOPRAK KAYMASI (HEYELAN) ÖNLEME BARİYERİ:

SL-100

Maks. sönümlenebilir dinamik basınç * 100 kN / m2

 • WSL (ETH) tarafından izlenen, kesin koşullar altında test edilen sığ heyelanların tetiklediği basınç.


Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis