Başınıza ne düşmezse bizden bilin

SPIDER®-SİSTEM

BİZİM İÇİN HAYATTAKİ EN ÖNEMLİ ŞEY: GÜVENLİK

Sağanak yağış ve deprem gibi doğal tehlikeler şevleri dengesizleştirerek tehdit unsurunu arttırıyor. Dünya çapında giderek daha fazla bölge gelişmekte ve ulaşım güzergahları daha yüksek bir oranda artmaktadır. Şevlerin sürdürülebilir şekilde stabilitesi, güvenli ve ekonomik bir gelişme sağlamak için şarttır.

20 yılı aşkın süredir, yüksek mukavemetli çelik telden ağlarla şev koruma sistemlerini geliştirme ve üretme konusunda öncü olduk. Bugün TECCO® SYSTEM3 ve SPIDER® sistemleri ile dünya çapında şev koruma ve stabilizasyon sistemlerinde kendini kanıtlamış çözümlerle müşterilerimize alternatif çözümler sunuyoruz. Projenizi planlama aşamasından başlayarak RUVOLUM® boyutlandırma yazılımıyla size özel olarak geliştirilebiliriz. Bu sayede güvenli şev koruması sağlayarak etkili bir çözüm üretmiş oluruz.

 

SİZE KOMPLE BİR GÜVENLİK PAKETİ SUNUYORUZ

Talebinize göre danışman, planlama ve hatta proje yönem sorumluluklarını da üstlenebiliriz. Hem sunduğumuz çözümler hem de müşteri hizmetlerimizin kalitesi müşterilerimiz tarafından takdir edilmektedir. Bizim için hizmet kalitesi her bir projenin ayrılmaz bir parçasıdır. Projenin her aşamasında hem zamandan hem paradan tasarruf ederek en iyi sonuçlara ulaşmanızı sağlayan destek ve uzmanlığımızla her zaman yanınızdayız.

KOMPLE BAKIM:

 • Yerel temsilci
 • Eğim ve çalıştaylar
 • Kaza durumlarında çabuk inceleme ve önerilen bakım önlemleri

PLANLAMA DESTEĞİ:

 • Alan araştırması ve ekspertiz
 • Risk değerlendirme ve analiz
 • Çözümün boyutlandırılması
 • Projeye özel planlama

ONAYLAMA

 • Proje araştırması
 • Son kontrol ve onaylama
 • Teslimat

UYGULAMA

 • İşaretleme
 • Projeye özel ayarlamalar
 • Montaj yönergeleri
 • Opsiyonel olarak kurulum

ÜRETİM

 • Müşteriye özel üretim, ön montaj ve paketleme
 • Müşteriye özel teslimat planı
 • Tam zamanında ve anlaşılan fiyatta teslimat

DANIŞMANLIK

 • Alternatif çözümler
 • Artılar - eksiler
 • Maliyet verimliliği

 

HER ŞEV İÇİN UYGUN ÇÖZÜM

TECCO® Ağ çapı 2, 3 veya 4 mm olan yüksek mukavemetli çelik tellerden yapılır. Kayalık ya da gevşek toprak farketmez. Her türden şev koruma çözümleri için kullanılabilir. TECCO® ağlar üç farklı ebattaki çivi/ankraj plakası ile kombine edilmiş özel p serisi çivi plakalarına sahiptir. Tırnak aralıklarının boyutlandırılması sayesinde daha uygun maliyetler ortaya çıkar. SPIDER® spiral halat ağlarıyla gevşek blokları, duraysız kayaları, kaya kütlelerini ve sarkan blokları güvenilir bir şekilde sağlama alır ve sabitler. Ürettiğimiz çözümler maksimum esneklik ve performans/uygun fiyat oranı göz önüne alınarak tasarlanmıştır.

 

GÜVENLİ, SÜRDÜRÜLEBİLİR VE ETKİLİ ÇÖZÜMLER

TECCO® 3 tip ağ türü ve SPIDER® spiral halat ağı, çivi plakası ve RUVOLUM® boyutlandırma ale ile birlikte komple bir çözüm sağlar. Püskürtme beton duvarlar, altıgen kafes ağlar, ağır tel örgüler gibi geleneksel çözümlerle kıyaslandığında uyum içinde çalışan bileşenlere sahip ürünlerimiz size kesin çözümler sağlayacaktır. Doğru boyutlandırma ve verimli bir kurulum sayesinde görsel açıdan estek ve uzun ömürlü bir sisteme sahip olursunuz.

Kayalık SPIDER® şevde uygulaması 

Spiral halatlar yüksek delinme direnci ile nitelendirebileceğimiz üç sarımlı, yüksek mukavemetli çelik tellerden yapılmıştır. Kaya çıkıntılarının etranda sıkıca tespit edilebilir. Ortamla kolayca adapte olur ve göze batmaz

Toprak alanda SPIDER® uygulaması 

Ağ yüzeyi, bindirme olmaksızın kolayca birbirine dikilir. Bu sayede herhangi bir israf olmadan ağın etkin bir şekilde kullanılmasını sağlar.

Kayalık şevde SPIDER® uygulaması

Ağın torklanarak ard gerilimi, topoğrafyaya yakından uyum sağlamasına yardımcı olur ve istenmeyen malzeme birikimlerini önler. Esnek toprak tip ankraj plakaları, jeoteknik parametrelere göre boyutlandırılmıştır.

 

SÜRDÜRÜLEBİLİR STABİLİZASYON İÇİN YÜKSEK MUKAVEMETLİ ÇELİK TEL

TECCO® SYSTEM3 ve SPIDER® sistem: Her şey için doğru çözüm

Sistemlerimiz özellikle adapte olabilirlikleri ile nitelendirilebilir. Şev açısı, jeolojik koşullar veya özenli çivi/ankraj karelajı gibi parametreler ideal olarak dengelenmiş ve optimize edilmiştir. TECCO® ağlar SPIDER® spiral halat ağı ile tamamlandığında Kaya bloklarını ve aşınmış kayalar güvence alanına alınmış olur. Özel olarak gelişrilen RUVOLUM® boyutlandırma yazılımı sayesinde tüm riskli kayalık ve gevşek toprak şevlerde koruma sağlayacak en iyi sistem konfigürasyonunu hızlı bir şekilde belirleyebilirsiniz.

 

GÜVENEBİLECEĞİNİZ KALİTE

Sistemlerimiz son derece istikrarlı ve görsel açıdan hoş görünmeyi garanti edilen çözümler üretmek için, geleneksel koruma yöntemlerinin aksine, en yüksek mukavemet / en düşük ağırlık oranını amaçlamaktadır. TECCO® SYSTEM3 , her türlü şev için en iyi çözümü sunmak için için üç farklı tel çapına ve üç farklı çivi plakasına sahiptir. Opsiyonel olarak SPIDER® Sistemleri spiral halat ağı üzerine kurulabilir. Her iki çözüm de yerel şartlara göre uyarlanabilir. Böylece yüzey duraysızlıklarını sistemli bir şekilde ve tam olarak güvence altına almak için bütün gereksinimler karşılanmış olur.

 

TECCO SYSTEM ve SPIDER sistem şu özellikleri içerir:

Yüksek mukavemetli çelik tel

Tek bir tel, 1770 N / mm ‘den daha yüksek bir mukavemete sahiptir. Bu sayede ağ son derece gergin durur. Bu deformasyonları en aza iner ve şev güvenilir bir istikrara kavuşur.

Uyumlaştırılmış Sistem

Her bir sistem elemanı, kuvvetlerin sistemin tamamında verimli bir şekilde aktarılmasını sağlamak için geri kalanıyla mükemmel bir uyum içinde çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Boyutlandırma, ücretsiz boyutlandırma yazılımımız RUVOLUM® ile gerçekleştirilebilir.

Baklava desenli ağ yapısı

Benzersiz örgü şekli kuvvetleri çivilere çok verimli bir şekilde aktarır ve sistem içinde deformasyonu önler. Ağ, sahadaki jeolojik koşullar için mümkün olan en iyi uyumu düzensiz arazide dahi sağlar.

Düğümlü uçlar

Kenarlarda maksimum sağlamlık. Minimize edilmiş bindirme alanı ve optimum bulon kullanımıyla daha az maliyet. Ayrıca keskin kenarlar da yok.

Düşük ağırlık

Yüksek mukavemetli çelik telin sağlamlık-düşük ağırlık oranı, nakliye ve montajı kolaylaştırır. Dengesiz şevlerde uzun vadeli istikrar sağlanır. Karbon ayak izi son derece düşüktür.

Toprak için daha küçük ağlar

Daha küçük bir açıklık ve 2 mm tel çapına sahip TECCO® G45 / 2, yapısı sayesinde eğimleri stabilize eder ve göze batmaz. Ağ parametreleri P25, P33, P66 çivi plakası ve TECCO® ürün ailesinin diğer bileşenleri ile senkronize edilir.

Paslanmaya karşı 1. sınıf koruma

GEOBRUGG SUPERCOATING® veya GEOBRUGG ULTRACOATING® korozyon koruma sistemlerimiz ile ürünlerimiz nesiller boyu sürecek dayanacak şekilde tasarlanmıştır. Çok az bakım gerektirir. Özellikle zorlu ortamlar için ürünlerimizi paslanmaz çelik veya PET kaplama ile sunuyoruz

 

TECCO® SYSTEM3 VE SPIDER®-SİSTEMLERİ İÇİN RUVOLUM® ONLİNE BOYUTLANDIRMA YAZILIMI

RUVOLUM® çevrimiçi boyutlandırma yazılımımız, şev koruma sistemlerimiz için serbest boyutlandırma yazılımıdır. Uygulanan jeoteknik parametrelere bağlı olarak, bu araç, ağ ve bağlantı noktalarını etkiyen kuvvetleri ve yükleri belirler. Sonuç olarak, bütün çözüm için statik doğrulamayı güvenilir bir şekilde sağlar.

 

RUVOLUM®: YÜZEYE YAKIN DENGESİZLİKLER İÇİN BOYUTLANDIRMA YAZILIMI.

Bir şev koruma sisteminde etkili olan kuvvetleri belirlemek için Geobrugg®, mühendislere ve planlamacılara yardımcı olmak için online RUVOLUM® online yazılımını geliştirdi.

RUVOLUM® sistemini statik doğrulamasını sağlar:

 • Ağın delinmesi
 • Plakalar ve çapalar üzerindeki kombine yükler
 • Üst kenarındaki çivi plakalarının ağı kesmesi
 • Ağdan çiviye şeve paralel iletilebilen kuvvetler

Gerektiğnde RUVOLUM aşağıdak yük durumlarını da göz önünde bulundurur:

 • Deprem
 • Yeraltı suyu basıncı

Maliyet optimize edilmiş çözümler

TECCO® SYSTEM ve SPIDER® sistem, geleneksel koruyucu kaplama sistemlerine ek olarak daha yüksek bir koruma seviyesi sağlarken, aynı zamanda daha az çivi gerektirir. Bu, toplam proje maliyetlerini düşürür ve kurulum süresini kısalır.

 

GÜVENLİĞİ ASLA ŞANSA BIRAKMAYIZ

Sistemlerimiz Romanshorn, İsviçre merkezli olarak ürelmektedir. Bağımsız araşrma enstüleriyle ve akredite serfikasyon kuruluşlarının gözetiminde ve onlarla işbirliği içinde test edilirler. Değişken düzenlere sahip dünya çapında benzersiz bir gerçek ölçekli testte, TECCO® SYSTEM³'ün şevin kuvvetlerini mükemmel bir şekilde toprak çivisine ileği kanıtlanmıştır.

Bu testlerin sonuçlarını RUVOLUM® boyutlandırma yazılımımızı doğrulamak ve geliştirmek için kullandık ki sizlere en iyisini sunabilelim.


Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis