Başınıza ne düşmezse bizden bilin

Kaya Bariyeri - Enerji Sönümleyici Bariyerler

Kaya Bariyeri

Kaya Bariyerlerinin amacı kaya düşmesi olayı gerçekleştikten sonra hareketlenen kütlenin hareketini ilgili bölge içerisindeki varlıklar için tehlike oluşturmayacak şekilde durdurmaktır. Korunma önlemi olarak imal edilecek mühendislik yapıları projelendirilirken dikkat edilmesi gerekenler hareketli bloğun koruma önlemi olarak imal edilecek yapı ile temas ettiği anda sahip olacağı enerji miktarı, çalışma sahasının geometrisi ve ilgili mühendislik yapısının maliyeti ve imalatı ile elde edilecek kazancın ilişkisidir. Bunun için öncesinde çok iyi bir mühendislik çalışması yapılması gereklidir. 

Kaya Bariyerleri

100kJ ile 12.000kJ arasında enerji sönümleme kabiliyetine sahip esnek koruma yapılarıdır. Bileşenlerinin eğilmesi ve yer değiştirmesi yardımıyla enerjiyi sönümleyen kaya bariyerleri sönümlenmesi istenen enerji miktarı, durdurulması istenen hareketli cismin kütlesi ve hızı ile hareketli cismin şev üzerindeki yörüngesi dikkate alınarak şeçilmelidir.

Bu konularda Artusa sizlerin ihtiyacını tam ve doğru olarak belirlemek için dizayn, mühendislik hizmeti sunmaktadır. Halihazırda almış olduğunuz bariyerler ve çözümler için kontrol ve uygunluk tespit hizmetleri, ankraj ve bulon çekme testleri gibi hizmetler vermektedir. Almış olduğunuz çözümler için uygunluk raporları, hesap kontrolleri gibi hizmetleri de verilmektedir.

Artusa ayrıca istenirse uzun dönem bakım garantisi de vermektedir. Yine istenirse bariyerler üzerine takip ve izleme sistemi de kurmaktadır.

Önemli :

Artusa bünyesinde uluslararası sertifikalı kaya bariyeri gözetim uzmanları bulunmaktadır. Mevcut bariyer ve şev koruma çözümlerinizin kabul kontrolu, raporlanması, uzaktan izlenmesi, bakım onarım planlarının çıkartılması, ankraj çekme testlerinin yapılması, bölgenin korozivitesinin kontrol edilmesi, bariyerin tüm üreticiler için uluslararası standardlara uygun imal edilip edilmediği konusunda sizlere hizmet vermekten mutluluk duyarız.


Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis